Lokalita

Klatovy

Klatovy

Okresní město Klatovy leží v šumavském podhůří, v nadmořské výšce přes 400m n. m. Nachází se poblíž jihozápadní hranice České republiky s Německem, přibližně 35km jižně od Plzně. Klatovy s více jak 22tis. obyvateli jsou po Plzni druhým největším městem Plzeňského kraje. Sociální a zdravotnické služby jsou v Klatovech na špičkové úrovni. Ve městě naleznete veškerou občanskou vybavenost. Region nabízí nejen bohaté pracovní uplatnění, ale také spoustu možností pro aktivní život. Klatovy zvané „Brána Šumavy“ jsou městem plným života, kultury a sportu.

Pod Hůrkou

Městská část Klatov nesoucí název „Pod Hůrkou“ je oblast navazující na širší centrum města. Tato lokalita leží na severovýchodním úbočí vrchu Hůrka. V blízkosti naleznete autobusové a vlakové nádraží, odkud každé ráno odjíždí spoje do nejkrásnějších koutů Šumavy. Nakoupit naopak půjdete směrem k centru, kde na Vás čeká několik obchodních domů. Lokalita Pod Hůrkou je klidná obytná část města, tvořená buďto bytovými domy, nebo vilami. Vzrostlá okolní zeleň také přispívá k harmonii mezi tradičním městským životem a přírodou.

Hůrka
mapa

Zajímavosti

Vrch Hůrka (498 m n. m.) se zdvihá západně nad městem Klatovy a nabízí svým návštěvníkům bohatou historii sahající do 14. st. n. l., kdy zde byl postaven gotický kostelík. Ten postupně nahradil barokní kostel sv. Anny, který zanikl koncem 18. století. V následujícím století došlo k jeho částečné rekonstrukci a vybudování vyhlídkové plošiny. Dnes je vrh Hůrka významným poutním místem, zároveň slouží jako rozhledna a můžete zde navštívit nejedno z divadelních představení, či koncertů. Kromě samotného vrchu, nádherného výhledu na Šumavu, skrývá okolní les spoustu zajímavostí, o nichž se dozvíte z informačních tabulí při nauční stezce vedoucí z podhůří až na samotný vrch. Z dalších památek Hůrky je na západním svahu kostel sv. Martina.